Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wyłączyć automatyczne zamykanie drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wyłączyć automatyczne zamykanie drzwi

    Zamieszczone przez SS
    MIG-29 ?
    Pudło :!: Szukamy dalej

  • #2
    wyłączyć automatyczne zamykanie drzwi

    witajcie
    mam pytanko - jest jakaś opcja żeby wyłączyć to automatyczne zamykanie się centralnego zamka po jakimś tam czasie bezczynności...?
    wole sam zamknąć i mieć pewność że nie zostawiłem kluczyków gdzieś na siedzeniu
    mam kabelek ale nie wiem gdzie szukać ;P
    z góry dzięki
    czipek by me >140 kucy
    OI by d00lar http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87010

    Komentarz


    • #3
      d00lar, w swojej byłej O1 w temacie pracy centralnego bawiłem się tym
      MOTORDIAG - autodiagnostika, VAG-COM , OBD , KWP2000 , OBD2 , CAN BUS diagnostika
      Przy czym jak autko odblokujesz z pilota i otworzysz drzwi a następnie ponownie je zamkniesz (np. z kluczykami lub nie daj boże z teściową ), centralka alarmowa nie ma prawa samoczynnie zamknąć drzwi.
      Zdarzenie, które opisujesz ma miejsce tylko wtedy kiedy otworzysz autko z pilota i nie ruszysz drzwi, wtedy powinno nastąpić ponowne samoczynne zaryglowanie oraz załączenie alarmu.
      W mojej byłej tak właśnie się działo, w/w program używałem do ustawienia auto ryglowania po przekroczeniu bodajże 5km.
      Oczywiście wszystko jeszcze zależy od instalacji w autku, czy centralny jest ori, jaki masz alarm.
      zerknij tu:
      Forum - Octavia Club Polska
      Forum - Octavia Club Polska

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez d00lar
        wole sam zamknąć i mieć pewność że nie zostawiłem kluczyków gdzieś na siedzeniu
        nie ma takiej opcji że to ci się stanie
        ta funkcja działa w przypadku kazdego alarmu w sytuacji gdy rozbroisz alarm ale NIE otworzysz drzwi- po jakimś czasie(zazwyczaj ok 30sek) następuje samoczynne zamknięcie/uzbrojenie alarmu
        ma to na celu zapobieżenie sytuacji gdyby ci się przypadkowo nacisnął przycisk od rozbrojenia alarmu(np w kieszeni) i nie byłbyś tego świadom

        nie działa to w sytuacji, że wysiadasz z auta a klucze są w środku/w kieszeni bo jak wyżej napisałem działa to TYLKO po uprzednim zamknięciu/właczeniu alarmu i w 98% alarmów nie ma opcji wyłączania tego

        jest inna opcja o której pisze mrfazi, - zamykanie centralnego po ruszeniu pojazdu przy szybkości ok 15km/h i odblokowywanie po wyłączeniu zapłonu/wyjęciu kluczyka ale nie ma to nic wspólnego z w/wym opcją samouzbrajania alarmu - to możesz sobie wykodowac w komforcie
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          hmm no to by wiele wyjaśniało
          już pare x miałem tak że odblokowałem drzwi z pilota otwarłem od kierowcy a po chwili auto próbowało je zamknąć
          myślałem że taka czasówka jest zawsze jak sie kluczyków nie włoży w stacyjkę
          a on porostu przez uszkodzony mikro-styk ten od otwierania drzwi nie widzi że je otwarłem ;]
          ale mówicie ze jeżeli drzwi otworze (z działającym mikro-stykiem) auto będzie wiedziało że otworzyłem drzwi a potem zamknąłem to samo już centralnego nie zarygluje ?
          czipek by me >140 kucy
          OI by d00lar http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87010

          Komentarz


          • #6
            d00lar, otwarcie którychkolwiek drzwi powinno zablokować tą funkcję(poza klapą bagażnika)
            ale fakt- jak masz uszkodzony mikrostyk - zawsze zadziała jesli będziesz otwierał te uszkodzone drzwi

            Zamieszczone przez d00lar
            jeżeli drzwi otworze (z działającym mikro-stykiem) auto będzie wiedziało że otworzyłem drzwi a potem zamknąłem to samo już centralnego nie zarygluje
            dokładnie tak
            potrenuj zresztą z innymi drzwiami- w O2 tak jest(ale zależy to też od kodowania które w O1 chyba nie jest osiągalne)
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              w takim razie mimo że myślałem że bardzo mi się nie chce i mam to w ..... to chyba wezmę się za ten mikrostyk
              dzięki za info!
              czipek by me >140 kucy
              OI by d00lar http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87010

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X